Ismét dobogós helyezések születtek a Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskolában

2024. március 11-én rendeztük meg a díjkiosztó ünnepséget a gödöllői Művészetek Házában azon tanulók számára, akik a tankerületi öko, versmondó, valamint a fotó-és rajzversenyen arany, ezüst és bronz minősítést értek el.

A Dunakeszi Tankerületi Központ 20 iskolájából mérettették meg magukat a tanulók. Külön köszönetem fejezem ki Dunakeszi, Fót, Tura és Gödöllő iskoláinak, akik mindhárom versenyen képviseltették intézményüket. A díjátadó ünnepség előtt Szőnyi Léna 1.c osztályos tanuló köszöntötte a közönséget díjnyertes versével, aki a Budapesten megrendezett Országos versmondó versenyen a kategóriájában 2. helyezést ért el. Felkészítő pedagógusa Széles Lászlóné Erika néni volt. Majd utána Molnár Enikő 5. b osztályos tanuló egy csodálatos népdalcsokrot adott elő, mellyel a Tiszán innen, Dunán túl című országos népdalverseny vármegyei fordulóján, Cegléden bronzérmet szerzett. Felkészítő pedagógusa: Herbertné Balogh Gabriella volt. Több, mint 10 éve hagyomány iskolánkban az iskolánk névadójának tiszteletére, a Petőfi hét keretében megrendezett tankerületi versmondó, öko, valamint a fotó-és rajzverseny megvalósítása.

Évről évre nagyon sok pályamű érkezik be, melyek közül a legtehetségesebb tanulók munkáit láthatják is itt a Művészetek Háza aulájában. Idén közel 200 pályamunka érkezett 18 iskolából, Pécelről, Csömörről, Dunakeszi 3 iskolájából, Fót 2 iskolájából, Turáról, Veresegyházról, Gödről, Bagról, Szadáról, Mogyoródról, Aszódról és Gödöllő 3 iskolájából. Idén végre a fotópályázat is erőre kapott és nagyon szép alkotások érkeztek a víz témakörében, közel 30 pályamunkát küldtek a versenyre. A díjakat Kádár Gabriella Zsófia tanárnő, a fotó-és rajzverseny szervező pedagógus adta át.

 

Bárhol is élnek magyarok a világban, minden magyar ünnepli a költészetet, a verseket, a költőket és írókat évente több alkalommal is. Az idén 39 tanuló mérettette meg magát, a tudását, versmondó tehetségét. Gödöllő 3 iskolájából, a Hajósból, a Damjanichból és a Petőfiből, Turáról, Isaszegről, Fótról, Szadáról és Dunakesziről érkeztek szavalatok, amelyet egy többtagú zsűri értékelt. A díjakat Mészáros-Juhász Alexandra tanárnő, a versmondó verseny szervező pedagógusa adta át. A már szintén hagyománnyá vált öko versenyünk célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek hazánk élővilágával, egy-egy különleges fajon keresztül közelebb kerüljenek a természethez és bővítsék tudásukat, szélesítsék látókörüket a környezetvédelemmel és a fenntarthatósággal kapcsolatban. A feladat az volt, hogy egy kis filmet kellett készíteni, amiben a három főből álló csapat bemutatja a szabadon választott fajt. Az idei versenyen 7 iskola képviseltette magát, Turáról, Galgahévízről, Dunakesziről, Fótról és Gödöllő 3 iskolájából és 19 csapat küldte el a nagyon színvonalas és érdekes kisfilmjét. A díjakat Wirnhardt-Dóbiás Judit tanárnő, az öko verseny szervező pedagógusa adta át.

 A tankerületi versenyek díjazott tanulói iskolánkból:

Rajzverseny:

Átírás kategóriában: Fábik Zénó 5.a ezüst minősítés, Petrák Panni 5.c bronz minősítés, Kis Dorina 5.b különdíj

Épület kategóriában: Szabó-Baczkó Dávid 5.b bronz minősítés, Lott Kristóf 6.a különdíj, Balpataki Sára 8.a ezüst minősítés, Óbereki Dorina 8.a bronz minősítés

Versmondó verseny:

1-2. évfolyam: Szőnyi Léna 1. c, II. helyezett, felkészítő: pedagógus Széles Lászlóné, Benedek Regina 2.c különdíj, felkészítő pedagógus Váry Zoltánné.

3-4. évfolyam: Lukács Levente 3.a I. helyezett, felkészítő pedagógusa Bakos Erika, Lantos Anna 3.a III. helyezett, felkészítő pedagógus Bakos Erika.

5-6. évfolyam: Ráti Luca 6.a III. helyezett, felkészítő pedagógusa Párkányi Rita.

7-8. évfolyam: Bognár Irma Enikő 7.a II. helyezett, felkészítő pedagógus Mészáros –Juhász Alexandra Beáta.

Öko verseny:

3-4. évfolyam (Vadmacskák) Piger Nóra, Benke Emma, Lukács Dorka 4. c csapatban I. helyezés, felkészítő pedagógus Nagy Margarita.

(Vándormadarak) Bihari Petra, Kutyik Antónia, Végh Panni, Szőke Béla 3.a, csapatban II. helyezés, felkészítő pedagógusa Bakos Erika.

Köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját, valamint a Dunakeszi Tankerületi Központ és a Művészetek Háza Gödöllő támogatását és együttműködését.

Elérhetőségek

OM azonosító: 037328
Cím: 2100 Gödöllő, Munkácsy Mihály utca 1.
Intézményvezető: Ginczli Lajosné
E-mail: igazgato@godollo-petofi.hu
Telefon: + 36 30 783 9215
Titkárság: + 36 30 783 9195

 

Az iskola nyitvatartása ügyintézés céljából:

Hétfő: 08:00 – 16:00

Kedd: 08:00 – 16:00

Szerda: 08:00 – 16:00

Csütörtök: 08:00 – 16:00

Péntek: 08:00 – 16:00

Tanulói ügyelet biztosítása:

Hétfő: 06:30 – 18:00

Kedd: 06:30 – 18:00

Szerda: 06:30 – 18:00

Csütörtök: 06:30 – 18:00

Péntek: 06:30 – 18:00

 

 

Támogatónk

Gödöllői Német Nemzetiségi Önkormányzat

Elnök: Kaiser Péter

Elérhetőség: peter.kaiser@gnno.hu

Csengetési rend

1. óra: 8.00 – 8.45
2. óra: 9.00 – 9.45
3. óra: 10.00 – 10.45
4. óra: 11.00 – 11.45
5. óra: 12.05 – 12.50
6. óra: 13.00 – 13.45
7. óra: 13.55 – 14.40


Dunakeszi Tankerületi Központ

Cím: 2120 Dunakeszi, Állomás sétány 4.

Központi telefon: +36 (27) 795-206

E-mail: dunakeszi@kk.gov.hu


Honlap: https://kk.gov.hu/dunakeszi
Adatvédelmi tisztségviselő: adatvedelem.dunakeszi@kk.gov.hu
Integritás tanácsadó: https://kk.gov.hu/tajekoztato-anyagok45
Közérdekű adatok: https://kk.gov.hu/kozerdeku-adatok-dk