Nagy kalandban volt részünk!
A Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola 37 diákja és 4 tanára (Simáné Meleg Anna, Párkányi Rita, Wirnhardt Oszkár és Wirnhardt-Dóbiás Judit) egy felejthetetlen délvidéki végvártúrán vett részt a Határtalanul! program keretében.
A 4 nap alatt rengeteg gyönyörű helyet fedeztünk fel, és kicsit „életre kelt” előttünk a történelem. Jártunk Eszéken és Vukováron. Eszéken látogatást teszünk a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központba, ahol megismerkedünk a horvátországi magyarok oktatási és kulturális helyzetével. Majd hajóra szálltunk a Dunán, ahonnan megcsodáltuk Zalánkemén várának romjait, sőt a Tisza és a Duna találkozását is.
Nándorfehérváron felidéztük a híres csatát, Zimonyban pedig a millenniumi toronynál emlékeztünk meg Hunyadi Jánosról. Bejártuk a lenyűgöző Galambóc várat, és ellátogattunk a különleges Viminacium régészeti parkba is, ahol római kori emlékeket, kriptákat és egy gyönyörűen rekonstruált villát láttunk.
Megnéztük Szendrő várát is, majd a kirándulás csúcspontjaként a hatalmas Péterváradi erődöt.
Rengeteg élménnyel, sok nevetéssel, kicsit fáradtan, de nagyon jókedvűen tértünk haza Gödöllőre.
Köszönjük Szakál Boglárka honismereti vezetőnknek a végtelen türelmet, a hatalmas tudást és a rengeteg érdekes történetet!
Köszönjük Bozsik Gábor buszsofőrnek, hogy végig biztonságban tudhattuk magunkat!
Wirnhardt-Dóbiás Judit



