Oscar-díj a tehetséges petőfiseknek
2026. 05. 20-án rendezték az Országos Diákfilm Fesztivált, melyen két iskolai alkotás is indult. Az egész napos, rangos eseményen az alkotók képviselői és kísérő pedagógusok vettek részt. A közel 150 alkotás közül válogatott vetítést nézhettek végig, melynek zárásaképp került sor a díjak átadására.
A 6.b osztály, Toldi – Melyik út megyen itt Budára? című filmelőzetesét a zsűri “általános iskolás” kategóriában a legjobb kisfilmnek értékelte, így első helyezést ért el, amellyel nem csak oklevél, hanem Oscar-díj is járt. A filmelőzetes a következő linken megtekinthető: https://youtu.be/hpj3b2YO3qU
A díjátadón az osztályt Oláh Mária Alexandra (aki Toldi Lőrincnét alakította a kisfilmben, és a mű zenéit alkotta meg) és Hambleton Ariana (aki parasztlányt alakított) képviselte.
A film főszereplőjét, Toldi Miklóst, Berki Noel játszotta.
További szereplők:
Toldi György: Szabó Csanád
Laczfi Endre nádor: Katona Bálint
Nagy Lajos király: Ricker János
cseh vitéz: Lengyel Bernárd
Bence: Labát Gergő
parasztlányok: Bangó Dzsesszika, Lengyel Zoé
parasztfiúk és katonák: Le Tan Duy, Sztregovay Brendon, Oláh Kálmán, Urbán Áron
narrátor: Rinyu Gábor
A filmes eszközöket (malomkő, jogar, lándzsák) Marton Hanna készítette saját kezűleg. Aki szereplőként nem, az technikai segítőként vette ki a részét a nagy munkából.
A Petőfi Híradó idei második adása ugyanezen eseményen oklevél díjazásban részesült. Iskolánk híradósait a riporter és vágó, Kamalaldin Ádám képviselte.
A díjazott stáb, iskolánk 5. osztályos tanulói, a hírolvasók, kamerások és riporterek: Bakonyi-Benda Attila, György Antónia, Ilauszki Zselyke, Kádár Vivien, Klecker Tamás, Kopasz Olívia, Kupás-Deák Benjámin, Nagy Csenge, Nagy Olivér, Rév Aliz, Szlovák Fanni Lia, Veleczki Lara és Sziklási Mirabel.
A 2. adás a következő linken megtekinthető: https://youtu.be/R3gvzJByCh8
Köszönjük Fehér-Kovács Tímea felkészítő munkáját, az ötödikesek és a 6.b-s gyerekek aktív részvételét a film elkészítésében!
Nagyon büszkék vagyunk Rájuk!



